Remanent - krok po kroku1: Różnice pomiędzy wersjami

Z Pomoc Netis
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 40: Linia 40:
[[Plik:Remanent4.jpg|800x800px]]
[[Plik:Remanent4.jpg|800x800px]]


a) '''Kontrolna''' – raz na jakiś czas (rok) ustalająca faktyczny stan magazynu. Po zakończeniu
a) '''Kontrolna''' – raz na jakiś czas (rok) ustalająca faktyczny stan magazynu. Po zakończeniu remanentu generowane są dokumenty PWRI i RWRI.
 
remanentu generowane są dokumenty PWRI i RWRI.


b) '''Kontrolna-inne dok''' – To samo co kontrolna, różni się tylko tym, że po zakończeniu remanentu są generowane inne dokumenty niż PWRI i RWRI. Mogą to być np. dokumenty WZ w celu wydania, a następnie sprzedaży wszystkich towarów.
b) '''Kontrolna-inne dok''' – To samo co kontrolna, różni się tylko tym, że po zakończeniu remanentu są generowane inne dokumenty niż PWRI i RWRI. Mogą to być np. dokumenty WZ w celu wydania, a następnie sprzedaży wszystkich towarów.

Wersja z 08:02, 28 maj 2018

Remanent w systemie HiperMarket

Przeprowadzenie remanentu krok po kroku.

Spis treści

Założenie nowego remanentu...........................................................................................1

Spis towarów.....................................................................................................................5

Koniec spisu......................................................................................................................7

Rozliczenie spisu...............................................................................................................7

Zamknięcie remanentu......................................................................................................9

Arkusz do ręcznego spisu z natury...................................................................................11

Założenie nowego remanentu

W menu Narzędzia wybieramy Remanent

Remanent0.jpg

Jeśli pojawi się okno „Niezamknięte dokumenty” to wychodzi się z niego przez klawisz F10

Remanent1.jpg

Dalej wybieramy Remanenty.

Remanent2.jpg

Pojawi się okno główne modułu remanentowego.

Remanent3.jpg

Nowy remanent zakładamy klawiszem „Insert”.

Wybieramy rodzaj inwentaryzacji zależnie od tego, jaki typ inwentaryzacji chcemy przeprowadzić. Do wyboru mamy:

Remanent4.jpg

a) Kontrolna – raz na jakiś czas (rok) ustalająca faktyczny stan magazynu. Po zakończeniu remanentu generowane są dokumenty PWRI i RWRI.

b) Kontrolna-inne dok – To samo co kontrolna, różni się tylko tym, że po zakończeniu remanentu są generowane inne dokumenty niż PWRI i RWRI. Mogą to być np. dokumenty WZ w celu wydania, a następnie sprzedaży wszystkich towarów.

c) Zdawczo-odbiorcza – podczas zwalniania osoby odpowiedzialnej materialnie

d) Różnicowa – tworzy dokumenty różnic inwentaryzacyjnych tylko na tych towarach, które były spisane w remanencie, nie zeruje pozostałych.

Następnie musimy uzupełnić pola informacyjne: Komisji Inwentaryzacyjnej (UWAGA!!! Musimy coś wpisać – np. „.”) oraz osoby odpowiedzialne materialnie. Jeśli osób materialnie odpowiedzialnych jest dużo, należy wpisać słowa: „wg załącznika” i dołączyć załącznik do inwentaryzacji. Zatwierdzamy [Enterem] okno informacyjne „Wybierz dane do remanentu”.

Kolejną czynnością jest wybranie danych do remanentu. Jeśli remanent robiony jest na całym sklepie – naciskamy [Enter], w przeciwnym przypadku wybieramy interesujące nas dane – klawisze „G”, „D”, „K”, „T”, „P”. Po wybraniu towarów [Enterem] zatwierdzamy wybrane towary.

Dalej otwieramy okno grup spisowych za pomocą klawisza „G” i tworzymy komisje spisowe za pomocą klawisza „Insert”. Będzie ich tyle ile komputerów spisowych (inwentaryzatorów). Po założeniu wszystkich komisji opuszczamy to okno – F10.