Towary zalegające lokalnie

Z Pomoc Netis

Raport wykazujący towary, które sprzedają się na innych sklepach sieci, a w danej placówce wykazują brak rozchodów. Służy do weryfikacji poprawności kontroli polityki magazynowej stanów na danym sklepie – przez remanenty częściowe zgłoszonych towarów.

W pierwszej kolejności zgłaszane są towary z największą sprzedażą w sieci, które w danej placówce nie wykazują żadnej sprzedaży w ciągu ostatnich 28 dni, choć zostały przyjęte na sklep wcześniej. Dodatkowo raport posada opcję karencji: towar ukazany na raporcie, nie pojawi się na nim dopóki nie minie okres tejże karencji, choć wciąż spełnia kryteria by trafić na raport; standardowo okres ten wynosi 14 dni. Zapobiega to raportowaniu codziennie tej samej listy towarów. Lista pozycji jest ograniczona: standardowo do 30 towarów.

Czyli, obrazując to przykładem: polędwica sopocka w danej sieci sklepów wykazuje znaczną sprzedaż, lecz na danym sklepie zalega bez żadnej sprzedaży wciąż na stanie jej 0,17kg, z dokumentu PZ przyjętego ponad 4 miesiące temu. Jest to oczywiście niemożliwe, gdyż jej trwałość jest o wiele krótsza, więc zapewne ta zalegająca ilość została sprzedana w „zaokrągleniach” na wadze lub została skradziona, jednakże wciąż pozostaje w ewidencji sklepu zawyżając salda. Raport służy właśnie do wykazania takich nierzeczywistych wpisów i ich ewentualnego wyrównania remanentem.


Raport

Raporty towarów zalegających dostępne z poziomu menu głównego: Analizy -> T. zalegające -> wybieramy datę -> system wyświetli nam raport z wybranego dnia.


Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlania się wybranym użytkownikom codziennie, raz, przy pierwszym ich logowaniu do systemu:

Tzl.png

Gdzie poszczególne kolumny to:

Tzl1.png


Remanent

W celu sprawdzenia, co faktycznie dzieje się z zalegającymi towarami, system umożliwia automatyczne stworzenie remanentu, który zawiera tylko towary wyświetlane w wyżej opisanym raporcie.

Taki automatycznie stworzony remanent jest dostępny standardowo w module remanentów, wyróżniony jest on kolorem, a jego rodzaj to „Wiekowanie”:

Tzl2.png

Okno remanentu prezentuje się standardowo:

Rem123.png

Na liście pozycji remanentu będą tylko towary zalegające na dzień remanentu i ich podrzędne i okazje.

Inne

  • W module „Analizer” dostępna jest dodatkowo analiza, która będzie zawierała dane dotyczące towarów zalegających w wybranym przez użytkownika okresie: Analiza towarów zalegających za okres.