Akcje

Base Linker: Różnice pomiędzy wersjami

Z Pomoc Netis

(Utworzono nową stronę "Base Linker jest systemem do zarządzania sprzedażą powiązaną z allegro. System ten zbiera dane o sprzedaży produktów - pobiera on zamówienia do których wystawia...")
(Brak różnic)

Wersja z 09:01, 13 sie 2019

Base Linker jest systemem do zarządzania sprzedażą powiązaną z allegro. System ten zbiera dane o sprzedaży produktów - pobiera on zamówienia do których wystawiano paragon lub fakturę, po czym przesyłane są one do Hiperarketu, a następnie w HiperMarkecie tworzony jest dokument WZ. Poprze dokument WZ przesłane na zmówieniach towary ściągane są ze stanu. Proces ten jest powtarzany domyślnie co 15 minut.

Aby zrealizować taki dokuemtn należy na otwartym dokumencie wybrać klawisz END. Możliwe jest również ustawienie przez programistów automatycznej realizacji dokumentów.

Aby taki dokument mógł zostać utworzony należy kartoteka towarowa musi być wprowadzona poprawnie. W przypadku, gdy w kartotece towarowej występują błędy, dokumenty WZ będą wisiały w systemie. Przy wejściu do dokumentów wyświetli się stosowna informacja, o błędnych dokumentach WZ. Gdy wybierzemy enter na takim dokumencie wyświetli nam się informacja dlaczego występują problemy.

Użytkownik w takiej sytuacji ma trzy możliwości: - możemy zaimportować dokument z pominięciem błędnych pozycji - braki będziemy musieli dopisać ręcznie - możemy uzupełnić kartotekę o brakujące kody, a dopiero później przyjąć dokuemtn - klawiszem DELETE usuwamy wiszące dokumenty do importu z kolejki

Na opis dokumentu składa się nr zamówienia z base lkinkera oraz jeśli jest faktura - nr fakruty